Varivalimised 2023

Põliseestlaste Rahvaerakond (PERE) korraldab 2023.a Riigikogu valimistega paralleelselt varivalimised, seoses e-hääletuste ja paberhäälte kokkulugemise jälgimatusega.

Varivalimised on ainus demokraatilisuse kontrollmehhanism, riigis kus riigi valimisteenistus on sisuliselt allutatud tegevale Vabariigi Valitsusele. Varivalimised võimaldavad selgitada kas Eesti Vabariik on demokraatiline või on tegu apartheidiga (autoritaarne süsteem mis tagab vähemuspopulatsiooni poliitilise, majandusliku ja sotsiaalse domineerimise).

Kutsume ülesse kõiki valijaid salvestama oma valiku kontroll-kokkulugemiseks fotoga oma pabervaliku või kuvatõmmisega e-hääletuse valiku. Tõendid oma valikust palume saata e-posti aadressil: varivalimised2023@poliseestlased.ee või laadida ülesse käesoleval lehel või saata Reddit kaudu “r/polised”.

Erandina 2023.a Riigikogu valimistest palume, juhul kui soovid hääletada Põliseestlaste Rahvaerakonna poolt, jäta hoopis hääletamata või riku paberhääletuse sedel näiteks märkides valikuks “000”.

Saadetud 2023.a Riigikogu hääletuste valikud loeb kokku Põliseestlaste Rahvaerakond koostatud pildituvastusrakendus, mille lähtekood on vaatlejatele avalik küsimise peale. Peale vaatlemist kokkuluoetud pildid valijate valikuga kustutatakse valijate isikuandmete kaitseks, hääletuse salajasuse tagamiseks ning valija sõltumatuse tagamiseks. Seejärel avaldame koondi erakondade kaupa varivalimiste tulemustest ja kuulutame välja 2023.a Parlamendi varivalimiste võitja! Tulemuste kokkuvõtte saadame ka personaalselt kõigile kes oma valiku kontrollimiseks edastasid!

Häälte kokkulugemist kutsume vaatlema kõikide hääletustel osalevate erakondada esindajad ja Vabariigi valimiskomisjoni liikmed ja iseseisvate riikide esindajaid. Varivalimiste vaatlejaks palume registreeruda kantselei@poliseestlased.ee

SAADA OMA VALIK SIIN: